kreatura.pl   Blank
 
 
2016
2015
2014
2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
2004/2005
2002/2003
2001/2002
2000/2001
1999/2000
1998/1999
1997/1998
1996/1997
1995/1996

ZWYCIĘZCY    NOMINOWANI   

Zwycięzcy: Kreatura 2011/2012

Pride and Glory Huge Idea Sp. z o.o. SKA

zobacz prace: [1] [2] [3]

Zwycięzca: Pride & Glory Interactive
Klient: Tesco Polska
Produkt lub usługa: Clubcard
Tytuł pracy: "Natanek Batmanek"
Twórcy
Agencja/Firma: Pride and Glory Interactive
Dyrektor kreatywny: Dawid Szczepaniak
Dyrektor artystyczny: Tomasz Szkodziński
Reżyser: Dawid Szczepaniak
Copywriter: Dawid Szczepaniak, Agnieszka Starzyńska, Maria Pawlikowska
Ilustrator: studio Xantus
Kategoria: A. TV/film
180heartbeats sp. z o.o. sp. k.

zobacz prace

Zwycięzca: 180heartbeats
Klient: Allegro
Produkt lub usługa: Tablica.pl
Tytuł pracy: "Sprzedawaj po sąsiedzku"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Mikołaj Sadowski
Dyrektor artystyczny: Bożena Ślaga
Copywriter: Radek Kotapka
Inni: Designer: Mariusz Czepiec f25: interaktywny dom produkcyjnyInni twórcy projektu: BrandfeverAccount Manager: Ewa Wieczorek
Kategoria: D. Radio
Artegence

zobacz prace: [1] [2]

Zwycięzca: Artegence
Klient: Polkomtel
Produkt lub usługa: smartfony w dobrych cenach
Tytuł pracy: "Hologramowanie"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Michał Kobierzewski
Dyrektor artystyczny: Marcin Piwnicki
Copywriter: Sylwia Has, Dorota Bubka
Ilustrator: Mateusz Borkowski
Inni: Flash developer: Wojtek Misiołek
Kategoria: E. Digital
Heureka

zobacz prace

Zwycięzca: Heureka
Klient: Grupa Artystyczna "Beobachter"
Produkt lub usługa: "Ojciec Bóg"
Tytuł pracy: "Ojciec Bóg"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Michal Wolniak
Dyrektor artystyczny: Michal Wolniak, Joanna Adamkiewicz
Copywriter: Jacek Wasilewski, Kasia Wasilewska
Fotograf: Bartek Banaszak
Ilustrator: Joanna Adamkiewicz, Tomasz Wisniewski
Inni: Agency Producer- Krzysztof Bajkowski
Kategoria: E. Digital
K2 Internet S.A.

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5]

Zwycięzca: K2
Klient: Viacom International Media Networks
Produkt lub usługa: MTVNHD
Tytuł pracy: "MTVNHD Experience the music"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Arkadiusz Szulczyński
Dyrektor artystyczny: Bartosz Koj
Reżyser: Marek Cichy
Copywriter: Łukasz Szczybelski
Inni: Bolek Walczyk– flash developerHubert Smusz – web developerEwa Ławrynowicz – PHP& developerMichał Gutowski – video postproductionPaweł Miłkowski – video producerIgor Chołda i Tomek Goławski – video rotoscopingBartłomiej Bobrowski -project managerAgata Miryn Sienkiewicz – account managerMagda Zawada – account director
Kategoria: E. Digital
Lemon Sky Sp. z o.o.

zobacz prace: [1] [2]

Zwycięzca: Lemon Sky
Klient: Tesco Polska
Produkt lub usługa: hipermarkety Tesco
Tytuł pracy: "Ekspreci Tesco podbijają Facebooka"
Twórcy
Kategoria: E. Digital
Grupa Eskadra

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5]

Zwycięzca: Grupa Eskadra
Klient: Grupa Eskadra
Produkt lub usługa: Industriada - Szlak Zabytków Techniki
Tytuł pracy: "Industriada"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Mateusz Zmyślony
Dyrektor artystyczny: Katarzyna Małecka
Copywriter: Bartosz Jeleń
Inni: event manager Andrzej JędrzejekAccount manager - Aleksandra Majewska
Kategoria: F. Event/ambient
Walk The Line sp zoo

zobacz prace: [1] [2]

Zwycięzca: Walk Design
Klient: Walk
Produkt lub usługa: Identyfikacja wizualna grupy Walk
Tytuł pracy: "Nowa indentyfikacja wizualna Walk"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Darek Rzontkowski
Dyrektor artystyczny: David Racchi
Kategoria: G. Desing
WHITE CAT Paweł Łojewski

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Zwycięzca: White Cat Studio
Klient: Netia SA
Produkt lub usługa: Netia - usługa telekomunikacyjna
Tytuł pracy: "System identyfikacji wizualnej Netia"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Michał Łojewski
Inni: Designerzy: Michał Łojewski, Mariusz Lewczyk, Tomasz Kuczma, Marcin Kuczyński; Project Manager: Ewa Ereńska-Szewczuk
Kategoria: G. Desing
Czteryczwarte Grupa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5]

Zwycięzca: Ambasada Brand Communications
Klient: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Produkt lub usługa: kampania społeczna
Tytuł pracy: "Czad usypia czujność"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Miro Charkot
Dyrektor artystyczny: Agnieszka Rams
Copywriter: Tomasz Suska
Fotograf: Andrzej Świetlik, asystent Magdalena Wiśniewska
Inni: Studio dźwiękowe: Post Meridiam ProductionsMuzyka: Adam Rosiak, śpiew: Magdalena KiebleszW kampanii wykorzystano utwory Janiny Porazińskiej oraz melodię tradycyjną.
Kategoria: H. Kampania
Ostecx Creative

zobacz prace: [1] [2] [3] [4]

Zwycięzca: Ostecx Creative
Klient: Ministerstwo Browaru
Produkt lub usługa: piwo Minister
Tytuł pracy: "Piwo Minister"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Sébastien Ploszaj
Dyrektor artystyczny: Sébastien Ploszaj
Copywriter: Mariusz Łowczynowski
Ilustrator: Kinga Offert-Ploszaj
Kategoria: I. Materialy promocyjne
Podkategoria: 1. opakowanie
Studio Filmowe Propeller Film

zobacz prace

Zwycięzca: Studio Filmowe Propeller Film
Klient: Carlsberg Polska
Produkt lub usługa: Okocim
Tytuł pracy: "Ręce do góry!"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Maciej Marasek
Dyrektor artystyczny: Jerzy Przeździecki
Reżyser: Marek Dawid
Copywriter: Mirek Kulisz
Inni: Scenograf: Jeremi BrodnickiKostiumy: Dorota RoqueploAgencja: RED8Produkcja: Propeller FilmPostprodukcja: Platige Image / Alien FX
Kategoria: J. Techniki
Podkategoria: 3. scenografia
Human Ark

zobacz prace: [1] [2] [3]

Zwycięzca: Human Ark
Klient: Telekomunikacja Polska SA, agencja Publicis
Produkt lub usługa: Funpack HD - spot 30-sekundowy
Tytuł pracy: "Sherlock"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Bartłomiej Rams/ Publicis
Dyrektor artystyczny: Karolina Czarnota/ Publicis
Reżyser: Human Ark: Kamil Polak i Wojtek Wawszczyk
Copywriter: Monika Kamińska/ Publicis
Inni: Human Ark: Producer- Maks Sikora; VFX Supervisor- Kamil Polak; Animation Supervisor- Wojtek Wawszczyk; Onset Supervisor- Alek Panfilov; Lead TD- Andrzej Majewski; Compositing: Agata Wacławiak (lead), Alek Panfilov; Models/Textures- Michał Kwolek (lead); Michał Warchlewski; Animation- Piotr Żyła, Wojtek Jakubowski, Dawid Bunio; Render/ Lightning- Andrzej Majewski(lead), Piort Skiejka.
Kategoria: J. Techniki
Podkategoria: 4. animacja
Pride and Glory Huge Idea Sp. z o.o. SKA

zobacz prace: [1] [2] [3]

Zwycięzca: Pride & Glory Interactive
Klient: Tesco Polska
Produkt lub usługa: Clubcard
Tytuł pracy: "Natanek Batmanek"
Twórcy
Agencja/Firma: Pride and Glory Interactive
Dyrektor kreatywny: Dawid Szczepaniak
Dyrektor artystyczny: Tomasz Szkodziński
Reżyser: Dawid Szczepaniak
Copywriter: Dawid Szczepaniak, Agnieszka Starzyńska, Maria Pawlikowska
Ilustrator: studio Xantus
Kategoria: J. Techniki
Podkategoria: 4. animacja
K2 Internet S.A.

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Zwycięzca: K2
Klient: Stowarzyszenie Tęcza
Produkt lub usługa: Stowarzyszenie Tęcza
Tytuł pracy: "Oswoić ciemność"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Arkadiusz Szulczyński
Dyrektor artystyczny: Wojtek Łebski
Copywriter: Wojtek Łebski
Ilustrator: Wojtek Łebski
Inni: Roman Łoziński (strategia) Krzysztof Opieka (Project manager), Michał Rabiński (flash developer)
Kategoria: K. Reklama spoleczna
Narodowy Instytut Audiowizualny, Cyber Kids on Real

zobacz prace: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

Zwycięzca: Narodowy Instytut Audiowizualny, Cyber Kids on Real
Klient: Narodowy Instytut Audiowizualny
Produkt lub usługa: www.muzykotekaszkolna.pl
Tytuł pracy: "Muzykotersi"
Twórcy
Dyrektor kreatywny: Dominik Cymer
Dyrektor artystyczny: Dominik Cymer
Reżyser: Łukasz Gronowski
Copywriter: Magdalena Charytończyk
Fotograf: Natalia Jakubowska
Ilustrator: Dominik Cymer
Inni: Cyber Kids on real:Katarzyna Lorenz, Rex White: Natalia Jakubowska, Łukasz Gronowski
Kategoria: K. Reklama spoleczna
Miesięcznik "Znak"

zobacz prace

Zwycięzca: Miesięcznik "Znak", MyWorks Studio
Klient: miesięcznik "Znak"
Produkt lub usługa: Prenumerata miesięcznika "Znak"
Tytuł pracy: "Znak - prenumerata"
Twórcy
Dyrektor artystyczny: Marcin Rossa
Copywriter: Marcin Sikorski
Inni: MyWorks Studio
Kategoria: L. Reklama wlasna